BEZPEČNOSTNÍ A OCHRANNÉ FÓLIE

Okenní fólie - protisluneční zrcadlové interiérové a exteriérové

Reflexní fólie díky svému zrcadlovému efektu způsobenému mikrovrstvami kovových částic znemožňují průhled do místnosti a mají nejvyšší účinnost odrazu sluneční energie. Jsou určeny k ochraně interiéru proti slunečnímu záření jako je přehřívání interiéru, ochrana proti UV a IR záření. Platí zde pravidlo, že čím větší ztmavení a reflexe, tím větší ochrana před slunečním zářením. . Intriérové fólie - jsou používány na všechny typy jednoduchých skel a v některých případech je lze použít i na dvojitá termální skla. Exteriérové fólie - mají nejlepší odvod tepla, které díky nainstalování na vnější stranu okna neproniká prosklením, ale odráží se do venkovního prostředí. Z tohoto důvodu jsou vhodné na všechny tepelně izolační skla.

Okenní fólie - protisluneční nereflexní - tepelně izolační a IR

Nereflexní fólie - mohou být použity na okna historických a památkově chráněných objektů - hrady, zámky, muzea, galerie, a pod. Vzhledem k jejich nízkému odrazu světla nenarušují jejich původní vzhled.

Nereflexní - tepelně izolační a IR fólie - se zvýšeným tepelně izolačním účinkem, které ochrání Vaše zboží ve výlohách před jeho blednutím nebo zpříjemní pobyt na pracovišti. Účinku bylo dosaženo kompromisním řešením mezi účinností a ztmavením, při zachování nejvyšší možné propustnosti světla.

Okenní fólie - ochranné a bezpečnostní

Jelikož je sklo velmi křehké a snadno se rozbije, je důležité zajistit skleněné plochy dříve než dojde ke zranění nebo nežádoucímu průniku skrze skleněnou plochu. Pomocí čirých polyesterových okenních fólií můžeme velmi účinně eliminovat rizika, která mohou hrozit při poškození. Pro tyto účely bylo vyvinuto několik produktů, kde složení a výsledná tloušťka určuje vhodnost použití.

Ochranná čirá 100 mikronů - ideální pro skla v koupelně, interiérové skleněné příčky nebo prosklené dveře doma či v kanceláři. Podle ČSN EN 12600 plní pevnostní kategorii 2B2.

Ochranná čirá 175 mikronů - pro použití ve více frekventovaných prostorech, kde je očekávána větší intenzita nárazů. Podle ČSN EN 12600 plní pevnostní kategorii 1B1.

Bezpečnostní čirá 300 mikronů - zabezpečení skleněných ploch proti násilnému vniknutí osob při kriminalitě a vandalismu. Podle ČSN EN 356 plní pevnostní kategorie P1A a P2A.