POTISK REKLAMNÍCH PŘEDMĚTŮ A TEXTILIÍ

Tamponový potisk

Jedná se o tiskový proces, který může přenést 2D grafiku na 3D objekt. Toto se děje pomocí nepřímého procesu, kdy se obraz převádí z tiskové desky (klišé) přes silikonový nosič (tampon) na plochu určenou k potisku. Díky tvarové přizpůsobivosti tamponu je možné přenést obrázek na povrch jakéhokoli tvaru (plochý, válcový, kulový, zkosený a pod.). Tato technologie je ideální pro potisk většího množství předmětů.

Laserový popis

Popis reklamních předmětů pomocí laserové technologie je využíváno především u produktů, kde je možné odebrat vrstvu laku nebo oxidu kovu, čímž dojde k žádanému barevnému rozdílu. Při aplikaci do skla laserový paprsek naruší lesklý povrch a vzniká efekt, který připomíná abrazivní technologii (pískování). U kožených a dřevěných předmětů dochází k částečnému odpálení povrchové vrstvy a působením tepla k zabarvení výsledné grafiky (vypalování).

Poli-flex - Poli-flock

Technologie určená ke ztvárnění grafiky na textílie, kde motiv je nutné nejprve zpracovat pomocí řezacího plotru nebo zařízením pro digitální tisk. Následným tepelným zalisováním dojde k přenosu termofólie, která může mít matný nebo sametový (flock) povrch. Tento způsob potisku nachází své uplatnění především u kusových zakázek a fotomotivů. Vedle běžného plochého lisu disponujeme tvarovým zařízením vhodným pro potisk čepic.

Strojní vyšívání

Vyšívaná grafika je efektní a nejvíce trvanlivý popis textílií. Počítačem řízený automat zaručuje vysokou kvalitu a přesnost vyšívaného motivu. Každé aplikaci předchází softwarové zpracování grafiky, které je archivováno pro případné další obdobné zakázky. Vysoce výkonná technologie umožňuje realizovat nejen kusové zakázky, ale rovněž velkoobjemové série. Originalita a luxusní vzhled je jednoznačnou předností této technologie.